czwartek, 13 listopada 2014

Sok z dyni i buraka

Tym razem na wpis do bloga zasługuje sok z buraka i dyni. 

Sok z buraka mimo przekonania wielu ludzi, nie zawiera bardzo dużo żelaza. Jednak ma właściwości, które pobudzają procesy krwiotwórcze, zapobiegając powstawaniu anemii. Przede wszystkim zawiera sporą dawkę kwasu foliowego, który reguluje rozwój komórek. Zawiera również potas, mangan, żelazo oraz witaminy A, C oraz z grupy B. Picie soku z buraka polecany jest wspomagająco przy leczeniu nadciśnienia oraz chorób układu pokarmowego. Ze względu na dużą dawkę wspomnianego kwasu foliowego, polecany jest kobietom w ciąży. Warto dodać, że sok z buraka poprawia humor :)


Sok z dyni to świetny lek na bezsenność. Ponieważ zawiera dużo magnezu, pomaga się rozluźnić i szybciej usnąć. Plusem jest też to, że ma niski indeks glikemiczny, więc polecany jest przy dietach odchudzających.
Sok z dyni to duża dawka beta karotenu, błonnika witamin A, C, E oraz z grupy B.  Chroni drogi moczowe i nerki. Jest również świetnym oczyszczaczem wątroby. Picie soku z dyni zmniejsza również ryzyko chorób serca.1 komentarz: